تبلیغات
صادق آنلاین - واکاوی سخنان رییس مجلس در جلسه استیضاح
صادق آنلاین
روزنوشت‌های یک صادق
سلام! از این که چند دقیقه‌ای مهمان وبلاگم هستید، خوشحالم؛ ممنون می‌شوم مرا از نظرات خود بهره‌مند سازید.
راستش خیلی مهم نیست چه عقیده‌ای داریم؛ مهم این است که انسانیم، می‌توانیم صادقانه با هم حرف بزنیم و حتی به هم عشق بورزیم!
لطفاً به تاریخ انتشار مطالب توجه کنید، امروز است!

واکاوی سخنان رییس مجلس در جلسه استیضاح

برای نوشتن مطلب زیر دو دغدغه داشتم، اول این که دوستان عزیز هنوز از متن دقیق صحبت‌های مطرح شده در جلسه‌ی استیضاح وزیر کار مطلع نیستند و فقط بر پایه‌ی شنیده‌ها صحبت می‌کنند و موضع می‌گیرند؛ دوم این که اکثر رسانه های کشور هنوز مشغول کش دادن این قضیه در کوبیدن احمدی نژاد به عنوان فردی بی‌اخلاق هستند!
صحبت‌های رییس محترم مجلس را شنیدم و بعدتر خواندم، نکاتی توجهم را جلب کرد که با توضیحی کوتاه به نقل قول عین عبارات ایشان استناد می‌کنم.


چرا استیضاح!؟
رییس مجلس در صحبت‌هایش اشاره می‌کند که استیضاح به خاطر تخلف دولت است و نه عملکرد شیخ‌الاسلامی: «آقای شیخ‌الاسلامی نمی‌توانست بیاید اینجا و بگوید مسئولیتش با من نیست چون دولت تخلف کرده و من هم اعلام کردم.» اما در جایی دیگر می‌گوید: «نفس این کار و این تهمت‌هایی که در این جلسه نثار من کردند هیچ ربطی به موضوع استیضاح نداشت.» و در فرازی دیگر: «اگر شما مطلبی داشتید چرا اینجا مطرح کردید استیضاح نمایندگان ربطی به رییس مجلس نداشت.»
ایشان ادعا می‌کند در جلسه با معاون رییس جمهور گفته است: «بیشتر از این از من کاری بر نمی‌آید. مگر اینکه رییس جمهور بپذیرند مرتضوی را جابجا کنند.» و در جایی دیگر بر خلاف گفته‌ی پیشین، خطاب به رییس جمهور می‌گوید: «می‌گویید چرا در نصب مرتضوی دخالت کردید؛ رییس مجلس به مرتضوی کاری ندارد.»

زودتر می‌گفتی!
طبق ادعای لاریجانی «امروز صبح ساعت 7 آقای فروزنده معاون پارلمانی ایشان گفتند که یک پیغام فوری از رییس جمهور دارم و می‌خواهم با شما صحبت کنم... گفت که آقای احمدی نژاد گفتند که اگر این مسئله حل نشود من نواری از بستگان رییس مجلس دارم که پخش می‌کنم.» اما بعد یادشان می‌رود و می‌گویند کاش زودتر می‌گفتی!: «چرا نگفتید زد و بندی هست مگر همین را نمی‌خواستید بگویید خب قبل‌تر می‌گفتید رسیدگی می‌شد، گذاشتید اینجا پشت میکروفن بگویید.» و در جایی دیگر اعتراف می‌کند: «ایشان چند بار گفتند که من نواری دارم که خود این حرف هم ژستی است! ما هم گفتیم که بگویند.»

ولایت فقیه
ایشان می‌گوید: «در کشوری که ولایت فقیه هست بن بست نیست» و این خطاب به رییس جمهور که «شما اگر شکایتی داشتید باید به رهبری ارجاع می‌دادید. کما اینکه قبلاً هم این کار را کردید» و فرازی دیگر رییس جمهور را به عدم تبعیت از رهبری متهم می‌کند: «اگر از ولایت فقیه تمکین می‌کنید، پس بپذیرید. ایشان فصل ‌الخطاب هستند، چرا این کار را نمی‌کنید؟»

سلیقه در اجرای قانون
رییس مجلس چندین بار رییس جمهور را به سلیقه گرایی متهم می‌کند «این نظر رئیس جمهور است که جایی نظر شورای نگهبان را قبول ندارند.» «این سلیقه شما است که می‌گویید باید تشخیص بدهید چه مواردی را اجرا کنید!» «تنظیم قوا به هم نخورده است؛ این سلیقه شما است.» و در جایی دیگر خود دچار سلیقه در اجرای قانون می‌شود! و در مورد رییس جمهور می‌گوید: «اگر مرّ آیین نامه را رعایت می‌کردم نباید اجازه می‌دادم حرف بزنند»

اطرافیان رییس جمهور
ایشان ادعا می‌کند: «مصلحت نمی‌دانم راجع به اطرافیان ایشان حرفی بزنم، من مثل ایشان لازم نمی‌دانم کشور را متشنج کنم.» اما سه بار در صحبت‌هایش در مورد اطرافیان رییس جمهور حرف می‌زند: «شما افرادی را به عنوان یاران خودتان عنوان کرده‌اید که پرونده‌هایی دارند ولی شما نمی‌گذارید که به آن‌ها رسیدگی شود.» «اخوی شما داوود احمدی نژاد با من جلسه داشت و مطالبی زیادی نسبت به اطرافیان شما و جریان انحرافی و ارتباطشان با منافقین، فساد مالی و ارتباط با خارج عنوان کردند» «این همه مشکلاتی که اطرافیان شما دارند که برخی تحت تعقیب هستند و پرونده دارند همچنان شما ابقا می‌کنید و رویش هم می‌ایستید. » و همچنین بدون اشاره به بازداشت برخی اطرافیان رییس جمهور، می‌گوید: «مشکل این است. دو تا طرز تفکر است ما می‌گوییم اگر اطرافیان ما مشکل دارند بروند رسیدگی کنند ولی شما مانع می‌شوید.»

تهمت به رییس جمهور؛ قانون گریزی
لاریجانی می‌گوید: «شما رییس جمهور این مملکت هستید و باید نظامات حاکم بر کشور و قانون اساسی را قبول داشته باشید.» و در چندین جمله رییس جمهور را به بی قانونی متهم می‌کند:
«شما قانون را زیر پا گذاشته‌اید. چرا می‌گویید قانون دست و پای مار را می‌بندد؟ یا قانون را نمی‌دانید که باید بپرسید»
«شما به چی ایراد دارید!؟ پس بفرمایید که نظر شورای نگهبان را قبول ندارم، شما نمی‌توانید این را بگویید!»
«مجلس قانون عادی تصویب کرده است که البته شما به آن تمکین نکرده‌اید.»
«اگر شما اعتراضی به مصوبات مجلس دارید، شورای نگهبان باید آن را بررسی کند. اما شما تمکین نمی‌کنید. »

تهمت به رییس جمهور؛ مافیا و توطئه بر علیه رییس قوه مقننه
رییس مجلس یا قلب حقیقت افشای فیلم منتشر شده توسط رییس جمهور، وی را متهم به توطئه بر علیه خود می‌کند: «به نظر شما این یک اقدام توطئه آمیز علیه رییس قوه مقننه نبود، که آقای مرتضوی یکی از بستگان ما را به دفترشان دعوت می‌کند، و بعد فیلم می‌گیرند پس معلوم است برنامه داشتید مگر شما به اتاق‌های ما می‌آیید ما فیلم می‌گیرم؟ نمی‌دانم در دستگاه رییس جمهور به چه نحو است؟ ولی ما فیلم نمی‌گیرم.»
«به نظر شما توطئه آمیز نیست که یک نفری را صدا می‌کنند بیاید و بعد با هم صحبت می‌کنند و فیلم می‌گیرند پس برنامه‌ای داشتید که یک روزی بیاید این جا و این‌ها را علنی کنید.»
«من نمی‌دانم چه فایده‌ای بر این کار است اما خود نفس این کار یک کار مافیایی نیست؟ یک کار توطئه آمیز نیست؟ به نظر شما این اخلاق است؟ ... این رفتار درست است؟»

تهمت به رییس جمهور؛ اخلاقیات و شخصیت رییس جمهور
لاریجانی به تهمت‌های قانون گریزی و مافیایی عمل کردن رییس جمهور اکتفا نمی‌کند و مستقیماً شخصیت رییس جمهور را هدف می‌گیرد:
«آقای رییس جمهور! این‌ها را ما صداقت نمی‌دانیم، این رفتارها و بداخلاقی‌ها بلای جان کشور شده است. »
« شما همین مقدار اخلاق را رعایت نکردید»
«این خلاف عدالت است، چه فایده‌ای دارد که مرتب از عدالت صحبت کنیم ولی با این روش‌ها کیان اخلاق جامعه را به فساد بکشیم. مشکل این است که رییس جمهور ما اولیات اخلاقی را رعایت نمی‌کند»
«خوب شد شما که دائم بگم بگم در کشور به راه انداختید امروز این فیلم را پخش کردید تا مردم شخصیت شما را بهتر بشناسند.»
«این کار در سطح یک رییس جمهور است؟ رییس جمهوری که مرتباً دیگران را تهدید می‌کند و در مورد استیضاح رییس مجلس را تهدید می‌کند، این رفتار درست است؟»
«شما در یک جلسه علنی شئونات جمهوری اسلامی را رعایت نکردید»

واکنش در مقابل تهمت!
اما با این همه تهمت، عکس‌العمل لاریجانی در مورد انتشار یک فیلم در مورد باج خواهی خانواده‌اش چیست؟ «شما در این جلسه اتهاماتی به من وارد کردید. شما حقی ندارید که دیگر چیزی بگویید» و «به دلیل تهمت‌هایی که به من زدید مطابق آیین نامه دو برابر وقت پاسخگویی دارم.» در حالی که به رییس جمهور اجازه‌ی دفاع از تهمت‌ها را نمی‌دهد.پنجشنبه 19 بهمن 1391 | 07:48 | سیاست | ()


101
یکشنبه 29 بهمن 1391 08:15
ضمن اعلام ناراحتی از اتفاقات آنروز:
1- صحبت اخیر رهبر نکات مهمی رو روشن کرد
2- درحالیکه استیضاح حق قانونی مجلس است بسیار بیجا و بی فایده بود
3- سخنان احمدی نژاد از جنس سخنان تبلیغاتی انتخابات سال 84 بود و به همان اندازه نابجا
4- تا الان هیچ موضعی نگرفتم چون رهبر سکوت را توصیه کرد
5- همه مسئولین باید از مردم بخاطر مشکلات امنیتی و اقتصادی و روانی و... عذر خواهی کنند که بفرموده امام مردم ما برترین امت هستند
6- فیلم جالبی برای صادق دارم که انشاءالله در فرصت مناسب تقدیم می کنم...!( هرچند که کاملا قابل تایید نیست ولی ارزش دیدن(شاید هم شنیدن) و اندیشیدن را دارد...)
7- دست به دعا بردارید 4-5 ماه آینده ختم به خیر بشه و کشور دچار آشوب های داخلی و ... نشه
8- نه احمدی نژآد نه لاریجانی کار شایسته ای نکردند و البته هیچ کدام رو نمیشه به خاطر این کار ضدولایت فقیه دونست! بلکه خطایی بود که باید بخاطرش عذر خواهی کنند
9- لاریجانی (به نظر من از سر اجبار) عذرخواهی کرد و اعلام کرد از رهبر تبعیت می کنه اما احمدی نژاد همچنان خودش رو شخص اول کشور می دونه!!
محمد مهدی خسروی
جمعه 27 بهمن 1391 03:13
سلام. یادم هست از آن زمان كه لاریجانی با آن سیبیل های بلندش رئیس صدا و سیما بود از او خوشم نمی آمد. چهره او همیشه برای من تداعی كننده سفیر كبیر تام الاختیار دولت خبیث انگلستان است.
چه كنم؟! كودكی هست و هزار توهم! شاید...
بنیامین
دوشنبه 23 بهمن 1391 00:40
با سلام
به وبلاگ حامیان دولت ولایی نیز سر بزنید. مطالب ما را با دقت بخوانید و نظر دهید. در صورت تمایل به همكاری و حمایت سایبری از گفتمان و عملكرد دولت، به ما اطلاع دهید. به امید پیروزی حق بر باطل
بسیاری از پستهای شما را خواندم. انصافا جالب بود و خواندنی و با دقت و ریزبینی نشوته بودید بخصوص نقد رضا سراج امنیتی!
سید حامد
یکشنبه 22 بهمن 1391 00:14
سلام علیکم
نمی دونم چه اصراری دارید اینطوری از احمدی نژاد دفاع کنید؟
ولی بدونید این گفتن احمدی نژاد از جنس گفتن تو انتخابات 88بود که آقا ناراحت شد ضمنا ما با لاریجانی کاری نداریم چون از ما نبوده از احمدی نژاد یه توقع دیگه داشتیم.
پاسخ صادق : سلام
واقعا به نظر شما این مطلب دفاع از احمدی نژاد است؟!
@@@@
پنجشنبه 19 بهمن 1391 23:45
قربون آدم چیز فهم
آقا گفتن من نمیگم
سكوت سكوت سكوت
تا وقتش
"همشون عین همن "
البته این كه گفتم منظورم ریس قوه قضاییه نبودااااا البته نه بخاطر سخنشون بلكه بخاطر اینكه تا حدودی از درس های اخلاقشون استفاده بردم و به نظرم انسان فرهیخته و با تقوایی هستن و پیروی از ولایت ازشون انتظار میره ....
پاسخ صادق : بله دقیقا مثل رییس مجلس که در مورد اطرافیان رییس جمهور که فرمودند من نمی گم!
من هم باید یه بند بالای این مطلب می گذاشتم که من چیزی نمی خوام بگم! و سکوت! حل می شد دیگه!
@@@@
پنجشنبه 19 بهمن 1391 19:01
سلام فك نمیكنید بسه دیگه ؟؟؟
به نظر من هر دو مقصرند
هر دو بی منطق برخورد كردند
و به قول حاج آقا قرائتی هر دو هم باید هم از رهبری هم از امت اسلامی عذرخواهی كنند
...
دیگه ادامش ندید تنش بیشتر میشه
تنش رو بخوابونید بهش چنگ نزنید
پاسخ صادق : سلام
رییس قوه قضاییه امروز: اینجانب با این‌که نسبت‌های داده شده به قضات محترم قوه قضاییه و نمایندگان محترم مجلس و روسای قوا را کذب و افترا و برخلاف تمام موازین شرعی و قانونی و جرم می‌دانم، فعلا به خاطر مصالح نظام و تبعیت از اوامر مقام معظم رهبری (دامت برکاته) سکوت می‌کنم و در فرصتی دیگر به تفصیل درباب آن سخن خواهم گفت و ماهیت جریان انحرافی و فتنه و فساد اقتصادی و عقیدتی و عملی آنان را فاش خواهم کرد.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

← آخرین مطالب

← علاقمندی‌ها

← دوستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد کل پست ها :

←تبلیغات