صادق آنلاین
روزنوشت‌های یک صادق
سلام! از این که چند دقیقه‌ای مهمان وبلاگم هستید، خوشحالم؛ ممنون می‌شوم مرا از نظرات خود بهره‌مند سازید.
راستش خیلی مهم نیست چه عقیده‌ای داریم؛ مهم این است که انسانیم، می‌توانیم صادقانه با هم حرف بزنیم و حتی به هم عشق بورزیم!
لطفاً به تاریخ انتشار مطالب توجه کنید، امروز است!

روحانی نتیجه‌ی تخریب «احمدی نژاد» است

«پروژه «هاشمی 2» طی چند روز آینده با حمایت هاشمی و خاتمی از حسن روحانی و انصراف محمدرضا عارف به نفع او در ازای واگذاری منصب معاون اولی دولت بعدی، وارد فاز جدیدی خواهد شد.
البته اعلام رسمی الگوی «روحانی رییس جمهور-عارف معاون اول» و انصراف محمدرضا عارف به نفع حسن روحانی تا زمان بهره گیری عارف از حداکثر ظرفیت‌های تبلیغاتی صدا و سیما به منظور هم افزایی با روحانی به تعویق می‌افتد تا عارف بتواند سبد رای خود را به روحانی انتقال دهد.
با توجه به حذف هاشمی و مشایی و پیش بینی مشارکت انتخاباتی 60 درصدی، حسن روحانی با یک رای متوسط 14 تا 15 میلیونی که با حمایت تمام قد هاشمی و خاتمی از وی، برایش دور از دسترس نیست به راحتی و بدون مشکل، انتخابات را خواهد برد.
متأسفانه هیچ یک از کاندیداهای مقبول شورای نگهبان، توانایی مقابله با موج پروژه «هاشمی 2» که طی روزهای آتی بلند می‌شود را ندارند.»
وقتی شنبه یازده خرداد این صحبت‌های عبدالرضا داوری را می‌خواندم، تعجب کردم و پیش خودم گفتم خیلی بعید است که این اتفاق بیفتد و چرا داوری این چنین حرفی زده!! اما امروز که نتایج اولیه اعلام شد فوری یادم این صحبت‌ها افتادم و دوباره حرف‌ها را مرور کردم. حالا پیش بینی داوری به حقیقت پیوست و روحانی رییس جمهور ملت شد!
بی خود از ائتلاف و بی تقوایی بقیه سخن نگویید، این یک معادله‌ی ساده‌ی ریاضی است که اگر همه به نفع جلیلی هم کنار می‌رفتند او پیروز نمی‌شد و حتی قالیباف!
شب قبل از انتخابات احمدی نژاد در پیامش نوشت:« اینک و به دنبال یک دوره هشت ساله پرتلاش با دستاوردهای افتخارآمیز و ماندگار، روز 24 خرداد روز تصمیم برای آغاز دورانی جدید است.»
حالا ای دوستان سر خورده! همان موقع که احمدی نژاد را کوبیدید؛ کوبیدند و سکوت کردید؛ روی شاخه نشستید و آن را بریدید، یادتان رفت که این بریدن سقوط خودتان است! تماشا کنید و حسرت بخورید! این همان چیزی است که خودتان خواستید!


شنبه 25 خرداد 1392 | 23:15 | سیاست | ()


برای عارف منصف!

جناب آقای عارف عزیز بارها تاکید می‌فرماید اصولگرایان موقع به قدرت رسیدن همه‌ی اصلاح طلبان را از کار برداشتند و مشکلات امروز ناشی از حضور مطلق اصولگرایان در قدرت است!
اما در فیلم اول تبلیغاتی، به نکته‌ای اشاره می‌کند که من اولین بار بود می شنیدم، او گفت که احمدی نژاد در سال 84 از او خواسته معاون اول بماند! حتی سه هفته‌ی اول هم رسما به عنوان معاون اول بوده ولی جنابشان سه بار استعفا می‌دهد و احمدی نژاد اجبارا با استعفای سوم موافقت می‌کند!


دوشنبه 20 خرداد 1392 | 05:27 | سیاست | ()


من به «احمدی نژاد» رأی می‌دهم!

این انتخابات یکی از سخت‌ترین انتخاب‌های من است و تا این لحظه فقط به این نتیجه رسیدم که قرار نیست کسی را انتخاب کنم، بلکه هفت نفر را انتخاب نمی‌کنم! یعنی به جای این که نقاط مثبت یک نامزد، قدری باشد که منتخب من شود، باید نقاط منفی را بشمرم و هفت نفر را حذف کنم!
البته یک رأی من، آن قدر برایم اهمیت دارد که احساس می‌کنم سرنوشت ریاست جمهوری به همین رأی وابسته است! نه فقط من، بلکه همه باید چنین حسی داشته باشند.
عدم انتخاب سختی ست! به نظرم هیچ کدامشان نه در کلام و نه در عمل، در حد و اندازه های احمدی نژاد نیستند؛ هنوز سه ماه تا پایان دولت دهم مانده و من دلم برای او تنگ شده! که اگر خودش کاندیدا بود، حدس می‌زنم بار دیگر در همان دور اول رییس جمهور می‌شد! امروز عکس‌های بالگردش را دیدم که دچار نقص فنی شده؛ این همه بی مهری و بداخلاقی حق او نیست!
«علت این فشار سنگین به بنده در طول چهار سال و فشارهای سنگین‌تر در ایام انتخابات به نظر من به یک مسئله برمی گردد این که در سه دوره‌ی گذشته یک ساختار اداری و حلقه‌های مدیریتی شکل گرفت که از مسیر انقلاب و ارزش‌های انقلاب فاصله گرفت، نه این که در این سه دوره خدماتی نشد، چرا شد، اما آرام آرام یک جریانی شکل گرفت که خود را مالک ملت، مالک انقلاب، حاکم بر مردم و دست خودش را در بیت‌المال و مسائل کشور باز می‌دید.»


یکشنبه 12 خرداد 1392 | 23:41 | روز نوشت سیاست | ()


آدم‌های خوب شهر شیراز 3

اتوبوس شلوغ است و هوا گرم، اما اگر سوار نشوم از امتحان جا می‌مانم! یک دستم کتاب و یک دستم میله‌ی اتوبوس، مشغول استفاده از آخرین فرصت‌ها و مرور کتاب می‌شوم؛ کمی که می‌گذرد مردی از سر جایش بلند می‌شود و می‌گوید: «آقا شما بفرمایید بنشینید، دارید مطالعه می‌کنید احتیاج به تمرکز دارید، من چیزی نیاوردم بخوانم.» از تعجب نمی‌دانم چه جوابش را بدهم! چند ثانیه‌ای مات می‌شوم و چندین ساعت مبهوت!
البته پیشنهادش آن قدر سخاوتمندانه بود که به هر ضرب و زوری که شده قبولش نکنم!


چهارشنبه 8 خرداد 1392 | 18:59 | روز نوشت | ()


آقای رضایی! ما را مسخره کردید یا خودتان را؟!

اصلاً هیچ علاقه‌ای نداشتم نیم ساعت از وقتم را بگذارم تا به صحبت‌های کسی گوش کنم که تحت هیچ شرایطی فکر رأی دادن به او را از ذهنم نمی‌گذرانم! چند جمله‌ای را که شنیدم، جرقه‌ی نوشتن این مطلب زده شد.
بخش‌های زیر قسمت هایی از صحبت های ایشان با مردم است که ساعت بیست دیشب از شبکه اول پخش شد و آن‌ها را از سایت ایشان برداشتم، البته گهرباری‌های ایشان فراتر بود ولی همین مطلب آن قدر طولانی شد که به ادامه‌ی مطلب منتقل شود!

ادامه مطلب


یکشنبه 5 خرداد 1392 | 01:10 | سیاست | ()


تماس

اعداد همیشه ثابت هستند، تا زمانی که اتفاقی بیفتد!
ناتوانی ما در تغییر نتیجه‌ی اتفاقات، بیهوده نیست؛ این ناتوانی باعث تعادل در دنیا می‌شود!
کامپیوترها در یک عمل، اعداد تصادفی تولید می‌کنند تا از بین احتمالات موجود، یک چیز با معنی پیدا کنند.
دنباله های عددی بی پایان، هیچ الگویی ندارند...
در طول تحولات عظیم جهان مثل تسونامی، زلزله، حملات تروریستی و ... این اعداد تصادفی، موقعی که ضمیر مشترک ما هم این اعداد را تولید می‌کند، دیگر تصادفی نیستند!
علم نمی‌تواند این پدیده را توضیح دهد اما دین می‌تواند، در دین می‌گویند دعا کردن؛ یک خواسته‌ی مشترک به صورتی یک صدا گفته می‌شود؛ مثل این که همه یک خواسته را داشته باشند...
یک امید مشترک که ترس را از بین می‌برد... که زندگی می‌بخشد...
اعداد ثابت هستند تا زمانی که اتفاقی بیفتد...
مواقعی که غم وجود دارد ...مواقعی که همه شاد و خوشحال هستند ... در این زمان‌های کوتاه، فقط احساس‌هایی که بین ما مشترک هستند باعث می‌شوند که دنیا بی‌نظم نباشد، شاید این تصادفی ست و شاید پاسخی برای دعاهای ما...

کاش صدا و سیمای ملی، سریال Touch را نشان می‌داد تا به فله‌ای و در پیت بودن سریال‌های ساخت وطن بیشتر پی ببریم! متن بالا بخشی از متن این سریال است که این روزها می‌بینم، یک سریال آرامش بخش و مرتبط به ریاضی!
سریالی که با دیدنش این جمله توی گوشم زنگ می‌زند: «روند توسعه دنیا به این سمت نیست که بشریت مسلمان شود تا به حقانیت برسد! بشر سرعتش بالا رفته و فهمش زیاد شده و دیگر نیازی نیست برای رسیدن به حقانیت، پوسته‌ی اسلام را طی کند.»


شنبه 4 خرداد 1392 | 23:46 | سیاست فضای مجازی | ()


یک نمایشگاه آنلاین عکس!

بشر بعضی وقت‌ها به چیزهایی می‌رسد که حتی فکر آن هم به ذهنش خطور نمی‌کرده! فکر می‌کنم اینستاگرام یکی از همان چیزها است!
پاییز 89 بود که نرم افزاری برای گوشی‌های اپل عرضه شد که قابلیت اشتراک گذاری عکس‌ها را داشت، یعنی کاربر عکس می‌گیرد، از افکت‌های پیش فرض استفاده می‌کند و به اشتراک می‌گذارد! چندی بعد امکان درج مکان با استفاده از موقعیت یاب گوشی هم فراهم شد، یعنی هنگام درج عکس، مختصات طول و عرض جغرافیایی محاسبه و نام مکان نیز همراه با عکس درج می‌شود!
در بهار 91 این سرویس عام‌تر شد و برای کاربران اندروید ارائه شد، از روز انتشار این نرم افزار، نسخه های جدید تر با امکانات بیشتر و رفع مشکلات عرضه می‌شود و در آخرین تغییرات، امکان نمایش فرد روی عکس فراهم شده است! یعنی اگر از فرد یا افرادی عکس بگیرید که در اینستاگرام عضو باشند، می‌توانید آن‌ها را روی عکس نشانه گذاری کنید!
البته بدون استفاده از این نرم افزار هر توضیحی بیانگر آن چه اتفاق می‌افتد نیست ولی می‌توان اینستاگرام را یک نمایشگاه آنلاین عکاسی نامید که ورودش برای عموم آزاد است!
اگر از سیستم عامل اندروید در گوشی خود استفاده می‌کنید، یک بار اینستاگرام را امتحان کنید! مرا در نرم افزار با همین نام کاربری (sadeghonline) دنبال کنید یا عکس‌هایم را در این صفحه مشاهده کنید.


جمعه 3 خرداد 1392 | 18:36 | فضای مجازی | ()


← آخرین مطالب

← علاقمندی‌ها

← دوستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد کل پست ها :

←تبلیغاتشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic